Ben şişeden içerim!!!

Artık kimse çeşmelerden akan sulardan içmiyor!

İçen, -kimse gerçekten dile getirmese de- fakir! Hemde BİR PET ŞİŞE SU ALAMAYACAK KADAR fakir sayılıyor. Bir zamanlar başka bir içecek için aynı şeyi hissettirilmiştik. Hatırlarlar bilenler... Hepimiz biliyoruz!!! 

Sağlıklı bir su için destan gibi makaleler yazılıyor. Proflar. Uzman doktorlar vs bir yığın, karnınıda katmer katmer yağ bağlamış işsiz güçsüz boş oturan adamlar yazı döşüyorlar. Veya tam tersi olanda var en kötüsü de onlar. Çok bilgili çok sayğın insanlar. Amarikada, Avrupada önemli eğitimler almış önemli bilim insanlarımız. Günde şu kadar su içmelisiniz! Hiç kimse temiz suyun tanımını pet şişede duran, marketten alınan su olarak tanımlamasa da. Reklamlar bize içilen suyun bildiğimiz tastan değildey, pet şişeden içileni olduğunu söylüyor. Bilinç altımıza kazınan bu bilğiyle yürüyoruz bilinçsizce.

Genç, tazecik insanlarımızın elinde de, şişman löp löp et olmuş yaşlı teyzelerin elinde de şişe şişe su var. Sağlıklı bir yaşam için! En ucuzu bildiğim kadarıyla dini bir marketler zinciri olan bim marketlerde satılanı 20tl, 500ml.

Aklıma doksanlı yıllardaki coca-cola geliyor. Tanrım adamlar bayram etmişlerdir her halde... Yani şirket ve şirket yönetimi. Ta ki şimdiki  zamana kadar. mns, face vb iletişim kanallarında birtakım çıkar amacı gütmeyen -herhangi bir gazetenin köşesinde yazmayıp, parasını buralardan kazanmayan- bilinçli ülkesini ve milletini seven insanlar bizlerle bilgilerin doğruluğunu paylaşıncaya kadar. Her üniversite de coca-colada yüksek miktarda kanserojen madde olduğunu bilen ve bunları kaçamak cümlelerde söyleyen bilgili insanlar var. -dikkat açıkça içilmemesi konusunda uyararak degil!- içilmemesi konusunda halkı bilinçlendirme yoluna gidilerek değil. Küçük nüanslar, yalnızca o kadarına güçleri yetiyor.

Yurdumun güzel bilgisiz zavallı insanları hasta görmeye en büyük şişesinden almaya özen göstererek gidiyor.1 genellikle en az 2 çeşidiyle "birini sevmeyen diğerini içsin -anlayışıyla" . Sonuç müthiş devasa, dünyaya hükmeden devletler.. inanılmaz güçlü silahlar...  Biz yaptık. Lıkır lıkır içerken uyuyorduk. Uyandığımızda vücudumuzdaki urların birir hediye olduğunu bunun için harika ilaçlar yaptıklarını söylediler. Endişe edilecek birşey yoktu. Amaaan bir bardak içeçekle gideceksem tahtalı köye hiç durmayayım. En azından tadını bilirim öyle ölürüm :)) yurdumun cessur insanı.

PET ŞİŞE KANSOREJENDİR. Kendini prof zannedenler koca popolarının üstüne oturup sağlıklı suyun pet şişeden günde en az 3 litre içmekten geçtiğinin birifinğiini vereceğine -çıkarı olan şirketler hala muamma!!!- suyumuzu temizlelmeye kafa yorsunlar -kirleten kim acaba-. paralarımızı sakin sakİn başkalırının cePLERine koymamızı söylemesinler.

Been suyu şişeden içerim!! diyen bilinç gitsin. Hızla çoğalıyor çünkü. Musluktan akan suyun tadı mok gibi son birkaç yıldır. Su şirketleri hızla çoğalıyor. Çözüm bulalım.

Ben şişeden içerim abiii diyen entel görüntülü düşük pantolonlu ancak kendisi gerçek entelin ne olduğunu bile bilmeyen düşünce kırıntılarından yoksun tüketime odaklı insanları bilinçlendirelim.  Onların bilgilerine, muhteşem beyinlerine -çalıştırmalarını sağlarsak- ihtiyacımız var. Su geleceğin petrolü. İnanın uzak bir gelecek değil.

Suyumuza sahip çıkalım. LÜTFEN!!!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !